خوزستان جزو پنج استان اول کشور از لحاظ جذب گردشگر است + سازش ۲ طایفه در الیگودرز بعد از نیم قرن – نبض صدا

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: در روزهای فعالیت ستاد خدمات سفر نوروز ۹۷، خوزستان جزو پنج استان اول کشور از لحاظ گردشگران ورودی بوده است
او با بیان این که با استاندار خوزستان در حال رایزنی هستیم تا طرح تعطیلات زمستانه را اجرا کنیم چون به رونق گردشگری در مناطق جنوبی کشور کمک می کند، گفت: نیمه دوم سال برای استان های جنوبی زمان بسیار مناسبی برای سفر است و اجرای این طرح رونق خوبی برای استان های جنوبی به همراه خواهد داشت.

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تصریح کرد: خوزستان جزو پنج استان برتر کشور از لحاظ جذب گردشگر است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: در روزهای فعالیت ستاد خدمات سفر نوروز ۹۷، خوزستان جزو پنج استان اول کشور از لحاظ گردشگران ورودی بوده است.

سفر گردشگران خارجی به ایران نسبت به مدت مشابه قبل رشد داشته و امیدواریم این رشد تا نیمه دوم ادامه پیدا کند.

علی اصغر مونسان در خوزستان اظهار کرد: خوشبختانه از ۲۷ اسفند ۹۶ تا چهارم فروردین ۹۷ از مرز ۲۲ میلیون نفر عبور کردیم که رشد ۱۱ درصدی داشته و عدد بسیار خوبی است و همچنان سفرها ادامه دارد.

معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بیان کرد: عددهایی که در مناطق تاریخی و آثار باستانی ثبت شده ارقام بالایی است و رکورد محسوب می شود و خوشبختانه نشان دهنده افزایش چشمگیر سفرها است.

——————-

خبرگزاری مهر: به نقل از روابط عمومی شوراهای حل اختلاف استان لرستان، در پی درگیری در شهرستان الیگودرز بین دو طایفه «میرزایی بسحاق» و «چهاربری» از طوایف ایل بختیاری در ۴۸ سال پیش، جوانی به نام «مهدی میرزایی بسحاق» از طایفه میرزایی به قتل می رسد و از تاریخ درگیری تا به حال کشمکش و درگیری سایه سنگین خود را بر این دو طایف بزرگ گسترانیده و روز به روز بر دامنه آن افزوده می شد و دارای پیامدهای منفی آن بود
خبرگزاری مهر: به نقل از روابط عمومی شوراهای حل اختلاف استان لرستان، در پی درگیری در شهرستان الیگودرز بین دو طایفه «میرزایی بسحاق» و «چهاربری» از طوایف ایل بختیاری در ۴۸ سال پیش، جوانی به نام «مهدی میرزایی بسحاق» از طایفه میرزایی به قتل می رسد و از تاریخ درگیری تا به حال کشمکش و درگیری سایه سنگین خود را بر این دو طایف بزرگ گسترانیده و روز به روز بر دامنه آن افزوده می شد و دارای پیامدهای منفی آن بود.

به واسطه این اقدام ارزشمند، زندگی اجتماعی و مسالمت آمیز در هر دو طایفه از سر گرفته شد و اثرات ارزشمندی نیز در سطح حوزه قضایی الیگودرز در راستای بسط و تعمیم فرهنگ صلح و سازش که منطبق با آموزه های دینی که مورد تاکید صریح قرآن است بر جای گذاشت.

این مصالحه بدون هیچ گونه پیش شرطی محقق و مابه ازای این مصالحه وجهی از ناحیه قاتل و طایفه وی به اولیا دم پرداخت نشد

خوشبختانه با تلاش شبانه روزی ریش سفیدان و متنفذین محلی با حضور سران طوایف بختیاری اعم از «چهارلنگ» و «هفت لنگ»، متنسبین به دو طایفه «بسحاق» و «چهاربری»، امام جمعه، اعضای شورای تامین و مسئولین دوایر دولتی، آیین مصالحه و آشتی مطابق رسومات ایل بزرگ بختیاری در محل مسجد حضرت علی ابن ابیطالب(ع) برگزار شد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *